Beş Özel Okul Açıkladı! Servis ve Yemek Ücretleri İade Edilecek

para
yardım parası

Beş kurum tarafından yapılan açıklamada, “Bu ücretler velilerimiz tarafından peşin veya herhangi şekilde ödenmiş ise muhtemel telafi eğitimi sonrası, dönem başında hesaplanarak iade veya mahsup edileceğini kamuoyuna duyururuz” denildi.

Özel Eğitim- Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Naci Atalay, Özel Eğitim Derneği (ÖZDER) Başkanı  Ahmet Akça, Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Nurullah Dal, Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZKURBİR) Başkanı Hami Koç, Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Başkanı İbrahim Taşel, velilerin, dönem başında ödedikleri servis ve yemek ücretlerine ilişkin açıklama yaptı.

para
yardım parası

Yazılı olarak yapılan açıklamada özetle şöyle denildi:

“Tüm dünyada olduğu gibi Covid-19 salgını ülkemizde de derin etkiler oluşturdu. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında ilk aşamada resmi ve özel okullarda eğitime ara verildi.

Ancak sürecin başladığı 2020 Mart ayından itibaren Milli Eğitim Bakanlığımızın da öncülüğünde tüm okullarımızda uzaktan eğitim uygulaması başlatıldı.

özel okul
özel okul paraları

“Eğitim dernekleri olarak bu süreçte okulların açık olamayışından kaynaklı öğrencilerimize sunulamayan servis ve yemek hizmetleri için velilerden ücret talep edilmesinin uygun olmadığı noktasında görüş birliği halindeyiz.

“Şayet bu ücretler velilerimiz tarafından peşin veya herhangi şekilde ödenmiş ise muhtemel telafi eğitimi sonrası, dönem başında hesaplanarak iade veya mahsup edileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın