Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Camiler 12 Haziran’da ibadete açılacak.

cami
camiler

Korona virüs salgınının ardından adım adım normalleşme sürecine girilirken, milyonlarca vatandaş, “Camiler ibadete ne zaman açılacak? Camilerde ne zaman toplu namaz kılınabilecek? Camiler ne zaman açılacak?” sorularını sıkça aratmaya başladı. Camilerin 12 Haziran’da açılacağı belirtilirken, Diyanet yetkilileri, görüşmelerin ve değerlendirmelerin devam ettiğini dile getirdi.

Camilerin ibadete açılacağı tarih belli oldu. Camiler ne zaman açılacak? Camiler açılıyor mu?

Korona virüsle mücadele kapsamında 19 Mart’ta camiler toplu ibadete kapatılmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasıyla 81 il müftülüğüne gönderilen yazıda, korona virüsün yayılma tehlikesine karşı Cuma namazı ile vakit namazlarının cemaatle kılınması hususunda alınan kararla ilgili oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için geçici süreliğine yasaklanmıştı.

Milyonlar vatandaş, “Camiler ne zaman açılacak? Camiler ibadete ne zaman açılacak? Camilerde ne zaman toplu namaz kılınacak?” sorularını aratırken, Diyanet yetkililerinden son dakika açıklaması geldi.

AVM’lerin, berberlerin, kuaförlerin ve güzellik salonlarının 11 Mayıs’ta yeniden açılmasının ardından “Camiler cemaatle toplu namaz kılınmaya açılabilir mi?” şeklinde vatandaşlarda bir beklenti oluşmaya başladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın