Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bayram tatili kaç gün?

sokak yasak
sokağa çıkma yasağı

Corona (covid-19) virüs tedbirleri kapsamında 14 Büyükşehir ve Zonguldak‘ta uygulanmaya devam eden sokağa çıkma kısıtlamaları ve şehir giriş çıkış yasaklarının ardından bu illerde ikamet eden vatandaşlar bayramda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı.

Ramazan Bayramı ayın kaçında? Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Ramazan ayı içerisinde 18 günlük sürecin geride kalmasının ardından vatandaşlar araştırmalarını sıklaştırdı. Corona virüs tedbirleri kapsamında hali hazırda bu hafta sonu uygulamaya konulacak olan sokağa çıkma kısıtlamalarına bir yenisi daha eklendi. 16, 17, 18, 19 Mayıs tarihlerinde 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaların ardından vatandaşlar bayramda sokağa çıkma yasağı olur mu sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı, bayram ayın kaçına denk geliyor?

23 Mayıs Cumartesi günü Ramazan Bayramı arefesi olarak idrak edilecek. Bugün içerisinde Ramazan ayının son orucu tutulacak

Ramazan Bayramının ilk günü 24 Mayıs Pazar günü son günü ise 26 Mayıs Salı günü idrak edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde 18 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından bayramda sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmayacağı netlik kazanacak.

Bu hafta ilan edilen dört günlük sokağa çıkma yasağı göz önüne alındığında Ramazan Bayramında da benzer bir kısıtlamanın getirilmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın