Apartmanlarda oturanlara siteye çıkma yasağı uygulanır mı?

sokaga çıkma yasağı
apartman yasağı

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonlarında vatandaşlar oturdukları site içerisinde sokağa çıkma yasağının geçerli olup olmadığını merak ediyor. Uzun zamandır evlerinde olan 20 yaş altı gençler de İnternette, ‘Site içinde sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı site içinde geçerli mi?’ soruları yoğun olarak araştırılıyor. Koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağının site içinde geçerli olup olmadığına dair tüm merak edilenler haberimizin içerisinde

Site içerisinde temiz hava almak için sokağa çıkmak isteyenler, Sokağa çıkma yasağının site içinde geçerli olup olmadığını merak ediyor. 31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağında güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar sokağa çıkma yasağının apartman ve konut sitelerini kapsayıp kapsamadığını araştırıyor. 20 yaş altı gençler için olan yasakta da aynı cevap geçerli. Peki Site içinde sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı site içinde geçerli mi? İşte tüm merak edilenler.

SİTE İÇİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

31 il için ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı konutların bulunduğu site içerisini de kapsıyor. Site içerisindeki alanların daha küçük olması nedeniyle bulaş riskinin ortadan kalkması için yasak site içindeki alanlar için  de geçerli sayılıyor. Polis ekipleri site içlerinde de denetim amaçlı kontrol yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın